Breadcrumbs

Artykuly i Porady

Jak skutecznie zapobiegać bólom głowy?

Każdy z nas raz na jakiś czas odczuwa ból głowy. To jedna z najpowszechniejszych dolegliwości, z którą borykają się ludzie na całym świecie. Czasem jest to tylko tępy ból z tyłu głowy, ale niekiedy ból bywa tak intensywny, że utrudnia nam wykonywanie codziennych czynności.
Pozbądź się bólu pleców raz na zawsze

Pozbądź się bólu pleców raz na zawsze

Wszystko jedno, czy masz pracę biurową i spędzasz w pozycji siedzącej 8 godzin dziennie, podnosisz z ziemi ciężkie przedmioty czy może wciąż schylasz głowę, aby korzystać ze smartfona. Nieprawidłowa postawa podczas tych czynności może mieć ogromny wpływ na twoje ciało i negatywnie odbić się na zdrowiu...

Ćwicz na zdrowie – jak uniknąć bólu po treningu

Aktywność fizyczna jest najskuteczniejszym znanym medycynie sposobem na szczęśliwe i długie życie w zdrowiu. Regularne ćwiczenia pozwalają utrzymać siłę mięśni i elastyczność stawów na prawidłowym poziomie, a także pomagają w utrzymaniu zdrowej wagi.

Cała prawda o bólu głowy i odwodnieniu

Woda jest niezbędna do funkcjonowania organizmu. Bez niej nie bylibyśmy w stanie przetrwać. Człowiek może przeżyć trzy tygodnie bez jedzenia, ale regularne przyjmowanie płynów jest niezbędne.

Wpływ snu na ból głowy

Sen to podstawowa potrzeba ludzkiego organizmu i ważna część codziennego życia. Podczas snu nasz mózg pracuje najaktywniej. To jego czas na regenerację, utrwalenie zebranych w ciągu dnia wspomnień i uporządkowanie zgromadzonych informacji, by następnego dnia być ponownie gotowym do pracy.