1. Aromatyczna maść rozgrzewająca

Aromatyczna maść rozgrzewająca może przynieść ulgę w objawach przeziębienia i grypy oraz pomoże na zatkany nos. Taka maść zwykle zawiera naturalne składniki, takie jak kamfora, mentol i eukaliptus, które mogą pomóc złagodzić niedrożność. Wybierz maść, która została stworzona specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach, i sprawdź, czy jest odpowiednia dla wieku Twojego dziecka.

2. Nurofen dla dzieci*

Nurofen dla dzieci może skutecznie złagodzić cztery objawy przeziębienia i grypy u dzieci: gorączkę, ból głowy, bolesność całego ciała i ból gardła. Nurofen dla dzieci zaczyna działać na gorączkę już w ciągu 15 minut i obniża ją nawet na 8 godzin. Wygodna strzykawka ułatwia podanie leku, o przyjemnym smaku pomarańczowym lub truskawkowym. Nurofen dla dzieci jest dostępny zarówno jako preparat opracowany specjalnie dla niemowląt i małych dzieci (od 3 miesięcy do 5 lat), jak i w większym stężeniu dla starszych dzieci (5-12 lat). Dostępne są także miękkie kapsułki do żucia dla dzieci od 7 lat.

3. Emolient

Przeziębienie oznacza szczególnie ciągłe wycieranie nosa. Nie trzeba długo czekać na zaczerwienienie i podrażnienie skóry na małych noskach. Wycieranie podrażnionego noska dziecka dodatkowo pogarsza samopoczucie. Wczesne rozpoczęcie regularnego stosowania kremu ochronnego może złagodzić drażliwość i ochronić mały nosek.

4. Chusteczki

Chusteczki są ogromnie ważne w sezonie przeziębień i grypy. Poszukaj przede wszystkim ekstramiękkich chusteczek, na przykład z aloesem – są idealne do wrażliwych okolic nosa.8 Uzbrój się w kilka pudełek chusteczek do rozstawienia w całym domu – w pokojach, łazienkach i salonie. I nie zapomnij o podróżnym opakowaniu do samochodu i torebki.

5. Spray do nosa z roztworem soli

Wiele dzieci ma trudności z wydmuchaniem nosa, będąc w lepszej formie, a zatkany nos podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Krople lub spray do nosa z roztworem soli mogą pomóc odblokować nos dziecka, na pewien czas łagodząc ten denerwujący objaw przeziębienia i grypy. Zawsze wybieraj krople lub spray stworzony specjalnie dla niemowląt i małych dzieci.

Warto też rozważyć

Inne produkty także przynoszą przejściową ulgę w objawach przeziębienia i grypy. Wielu rodziców przysięga, że miód łagodzi kaszel u dzieci w wieku 12 miesięcy. Pastylki kojące ból gardła są dostępne dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Pastylki z mentolem mogą też pomóc udrożnić zatkany nos.

I tak to wygląda. Nie da się zatrzymać nadejścia zimowego sezonu przeziębień i grypy, ale w tym roku przynajmniej możesz się przygotować.