Kluczowe fakty o Nurofenie:

  • Dzieci w wieku od 3 miesięcy (powyżej 6 kg) do 12 lat mogą przyjmować Nurofen dla dzieci.
  • Dorośli mają wybór różnych tabletek i kapsułek Nurofen – odpowiednio do potrzeb.
  • Seria produktów Nurofen zawiera także inne rozwiązania, takie jak żel do stosowania miejscowego oraz lecznicze plastry przeciwbólowe.
  • Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, zanim zaczniesz stosować ibuprofen, jeżeli masz co najmniej 65 lat.

Czy Nurofen jest odpowiedni dla dzieci?

Jak każdy rodzic, nie chcesz, aby Twoje dziecko cierpiało z powodu bólu lub gorączki. Niezależnie od tego, czy dopiero się urodziło, czy szybko dorasta – naturalne, że się o nie niepokoisz i zastanawiasz, czy dobrze postępujesz.

Jeżeli szukasz odpowiedniego leku przeciwbólowego, płynne zawiesiny Nurofen dla dzieci to syropy bez cukru o przyjemnym smaku, przynoszące dzieciom ulgę w bólu i gorączce. Każde opakowanie zawiesiny Nurofenu dla dzieci zawiera wygodną strzykawkę lub łyżkę miarową ułatwiającą Ci dozowanie leku, np. w nocy.

Sprawdź także naszą serię artykułów, aby dowiedzieć się więcej o bólu odczuwanym przez dziecko.

Czy Nurofen jest odpowiedni dla osób w wieku powyżej 65 lat?

Jeżeli masz więcej niż 65 lat lub chcesz podać lek osobie, która ma ponad 65 lat, przed użyciem Nurofenu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zapyta on o inne przyjmowane leki oraz o problemy zdrowotne, zanim zdecyduje, czy Nurofen jest dla Ciebie odpowiedni.

Za poradą lekarza możesz stosować tabletki i kapsułki Nurofen, aby uśmierzyć ból różnego rodzaju, łącznie z bólami reumatycznymi i artretycznymi.

Dowiedz się więcej o różnych rodzajach bólu i znajdź naturalne sposoby na ich łagodzenie.

Niekiedy Nurofen nie jest właściwym wyborem.

Produkty Nurofen mogą być nieodpowiednie dla Ciebie na niektórych etapach życia lub przy określonych schorzeniach. Nie przyjmuj Nurofenu:

  • Jeżeli masz wrzody lub inne schorzenia żołądka, problemy z nerkami lub z sercem.
  • Czy ibuprofen powoduje problemy z żołądkiem?
  • Jeżeli masz alergię na ibuprofen, aspirynę lub inne leki przeciwzapalne. Jeżeli wystąpi reakcja alergiczna, natychmiast odstaw lek i skontaktuj się z lekarzem.
  • W pierwszych 6 miesiącach ciąży, z wyjątkiem przyjmowania leku na zalecenie lekarza. Nie wolno stosować ibuprofenu w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
  • Czy mogę przyjmować ibuprofen w czasie ciąży?