Kluczowe fakty o składnikach Nurofenu

Następujące produkty Nurofen zawierają ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pomocny w łagodzeniu bólu i stanów zapalnych:

  • tabletki i kapsułki miękkie Nurofen
  • seria Nurofen dla dzieci
  • Nurofen plastry lecznicze
  • Nurofen żel

Niektóre produkty Nurofen zawierają ibuprofen w innej formule, np.:

  • Nurofen Express Forte Tabs (ibuprofen z lizyną)
  • Nurofen Mięśnie i Stawy Forte i Nurofen Express (ibuprofen sodowy)

Inne produkty Nurofen zawierają dodatkowe składniki, np.:

  • Nurofen Zatoki (ibuprofen i pseudoefedryna)

Czy mogę przyjmować Nurofen z innymi przeciwzapalnymi lekami przeciwbólowymi?

Nie należy przyjmować więcej niż jednego NLPZ jednocześnie (na przykład ibuprofenu z naproksenem), ponieważ wzrasta ryzyko działań niepożadanych.

Do NLPZ dostępnych w aptece lub sklepie spożywczym należą: aspiryna, diklofenak, naproksen i ketoprofen. Dostępnych jest również wiele NLPZ na receptę.

Jeżeli nie masz pewności, czy Twój aktualny lek to NLPZ, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy mogę przyjmować więcej niż jeden rodzaj produktów Nurofen?

Przyjmowanie więcej niż jednego produktu Nurofen (na przykład Nurofen Forte i Nurofen Express Forte) zwiększa ryzyko przekroczenia zalecanej dawki dziennej ibuprofenu. Zalecana dzienna dawka ibuprofenu dla dorosłych wynosi 1200 mg.

Przyjmując Nurofen, stosuj się do instrukcji dawkowania podanej na opakowaniu. Skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem, jeżeli potrzebujesz silniejszego leku przeciwbólowego.

Czy mogę łączyć ibuprofen z paracetamolem?

Lekarz lub farmaceuta doradzi, czy możesz przyjmować ibuprofen równolegle z paracetamol w celu dodatkowego złagodzenia bólu. Paracetamol nie jest NLPZ i działa inaczej niż ibuprofen.

Jeżeli łączysz ibuprofen z paracetamolem, nie przekraczaj zalecanych dziennych dawek dla każdego leku przeciwbólowego. Jeżeli ból nie ustępuje, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.