Przejdź dalej
Wybierz
Ważne informacje
Fakty o Nurofenie i jedzeniu
Być może mama mówiła Ci, że zawsze trzeba przyjmować Nurofen z jedzeniem, aby nie obciążać żołądka. Dobra wiadomość: jakkolwiek mama naturalnie dbała o Twoje zdrowie, nie musisz jeść tylko dlatego, że boli Cię głowa. Leki przeciwbólowe, takie jak Nurofen, można przyjmować na pusty żołądek, popijając tylko wodą.
Ważne informacje
Czym jest paracetamol? Kiedy mogę stosować paracetamol?
Paracetamol (znany także jako acetaminofen) to znany lek, powszechnie stosowany jako lek przeciwbólowy i obniżający gorączkę. Paracetamol jest uważany przez Światową Organizację Zdrowia jako ważny lek w podstawowym systemie zdrowotnym. Produkty z paracetamolem są znane pod wieloma różnymi markami i są stosowane w różnych formułach przeciwbólowych oraz do łagodzenia objawów przeziębienia, przeznaczone są dla dorosłych i dzieci.
Ważne informacje
Czym jest ibuprofen? Kiedy mogę stosować ibuprofen?
Jak działa ibuprofen? Skąd pochodzi? Kiedy można stosować ibuprofen? Tu znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania na temat ibuprofenu. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), często stosowany jako lek przeciwbólowy i obniżający gorączkę. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia ibuprofen jako ważny lek, potrzebny w podstawowym systemie zdrowotnym. Ibuprofen występuje pod wieloma różnymi markami, a produkty zawierające ibuprofen są sprzedawane w aptekach, sklepach spożywczych, drogeriach i na stacjach benzynowych. Dostępne są preparaty przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci.
Ważne informacje
Czy mogę łączyć produkty Nurofen z innymi lekami?
Jeżeli przyjmujesz inne leki, zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, zanim zaczniesz stosować produkty Nurofen. Warto zachować ostrożność w kwestii przyjmowania leków, a w razie wątpliwości zasięgnąć porady specjalisty. Większość produktów Nurofen zawiera ibuprofen, lek przeciwbólowy o działaniu przeciwzapalnym (NLPZ). Lekarz lub farmaceuta doradzi, czy ibuprofen wchodzi w interakcję z którymś z Twoich pozostałych leków.
Ważne informacje
Czy Nurofen jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych?
Nurofen to różne produkty odpowiednie dla dorosłych, dzieci i niemowląt w wieku od 3 miesięcy. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze właściwego z nich, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Większość produktów Nurofen zawiera ibuprofen, lek przeciwbólowy o działaniu przeciwzapalnym (NLPZ), który przynosi ulgę w bólu w wielu różnych schorzeniach.
Ważne informacje
Wybór odpowiedniego leku przeciwbólowego dla Twojego dziecka
Nurofen dla dzieci zawiera ibuprofen, przynoszący i ulgę w bólu o nasileniu małym do umiarkowanego oraz obniżenie gorączki u niemowląt i dzieci. Seria obejmuje trzy produkty: zawiesina doustna dla niemowląt i małych dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat zawiesina doustna dla starszych dzieci w wieku od 6 do 12 lat czopki 60 mg dla dzieci od 3 miesiąca życia czopki 125 mg dla dzieci od 2 roku życia tabletki powlekane dla dzieci od 6 roku życia kapsułki do żucia dla dzieci od 7 lat Wszystkie produkty doustne Nurofen w formie zawiesiny są wyposażone w strzykawkę (lub łyżkę – w przypadku starszych dzieci) ułatwiającą dozowanie płynu. Dzięki czemu sprawnie odmierzysz prawidłową dawkę dla swojego dziecka i łatwiej podasz mu lek, np. w nocy.
Ważne informacje
Czy Nurofen (ibuprofen) powoduje problemy z żołądkiem?
U większości osób przyjmowanie Nurofenu w zalecanej dawce i przez zalecany czas nie spowoduje sensacji żołądkowych. Nurofen zawiera ibuprofen, lek przeciwbólowy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen jest tolerowany równie dobrze, jak paracetamol, pod warunkiem przyjmowania zgodnie ze wskazówkami. To znaczy, że nie należy przekraczać zalecanej dawki ani przyjmować Nurofenu dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza. Nie stosuj ibuprofenu, jeżeli w przeszłości zdarzały Ci się wrzody żołądka albo inne problemy związane z żołądkiem. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o inne opcje przeciwbólowe.
Ważne informacje
Czy mogę stosować Nurofen w czasie ciąży?
Nie wolno stosować Nurofenu w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że zaleci to lekarz. Nie należy w ogóle stosować Nurofenu w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży. Ciąża to okres, w którym należy szczególnie uważać na to, jakie leki się przyjmuje. Niektóre leki przeznaczone dla osób dorosłych i dzieci nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży. Jeżeli właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, porozmawiaj ze swoim lekarzem o wszystkich lekach, jakie przyjmujesz. Lekarz może także zaproponować inne sposoby łagodzenia bólu, aby pomóc Ci skutecznie radzić sobie z nim w czasie ciąży i aby Twoje dziecko mogło rozwijać się prawidłowo.
Ważne informacje
Czy mogę stosować Nurofen, jeżeli mam astmę?
Większość astmatyków przyjmuje ibuprofen. Jeżeli Twoja astma nasila się pod wpływem ibuprofenu, aspiryny bądź innych leków przeciwbólowych, nie stosuj Nurofenu. Jeżeli Ty lub Twoje dziecko macie astmę, przed pierwszym przyjęciem Nurofenu koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.1
Ważne informacje
W jaki sposób Nurofen łagodzi ból?
Wizyta w lokalnej aptece albo supermarkecie w celu kupienia czegoś na ból może przytłoczyć. Jest tyle produktów do wyboru! Ważne, aby znaleźć taki, który Ci odpowiada i skutecznie przynosi ulgę w bólu, z którym się borykasz. Z tego artykułu dowiesz się, jak działa Nurofen, aby złagodzić ból spowodowany stanem zapalnym w organizmie.
Ważne informacje
Czy stosowanie Nurofenu przy karmieniu piersią jest bezpieczne?
Możesz kontynuować karmienie piersią, przyjmując Ibuprofen. Większość produktów Nurofen zawiera ibuprofen, lek przeciwbólowy o działaniu przeciwzapalnym, odpowiedni dla większości mam karmiących. Niektóre produkty Nurofen zawierają także inne substancje czynne. Nie stosuj produktów z dodatkowymi substancjami czynnymi w okresie karmienia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Dodatkowe substancje czynne mogą być szkodliwe dla dziecka.
Ważne informacje
Co zrobić w przypadku przedawkowania Nurofenu przez dziecko?
Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko otrzymało większą dawkę Nurofenu dla dzieci niż dawka zalecana – zachowaj spokój i działaj szybko. Nie czekaj, aż u dziecka wystąpią objawy. Natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub pogotowiem. Przy szybkim udzieleniu pomocy medycznej szanse na wyzdrowienie są bardzo wysokie.