Historia wielkiego przełomu

Nasza opowieść zaczyna się od odkrycia ibuprofenu, aktywnego składnika Nurofenu.

Zdarzyło się to w latach sześćdziesiątych, gdy trzech naukowców pod kierunkiem doktora Adamsa z Boots Pharmaceuticals w Londynie przystąpiło do opracowania leku przeciwbólowego, który byłby tolerowany lepiej niż inne leki na ból.

To, co wynaleźli, było znacznie lepsze. Ibuprofen redukował ból i stan zapalny w wielu schorzeniach równie skutecznie, co dostępne leki, powodując mniej skutków ubocznych. Dzięki temu lekarze na całym świecie otrzymali alternatywny produkt o wysokiej przydatności.

Ibuprofen: Nurofen pod inną nazwą

W 1969 roku po raz pierwszy udostępniono ibuprofen ogółowi publicznemu, ale wyłącznie na receptę. Dopiero w 1983 roku ibuprofen wszedł na rynek jako lek dostępny bez recepty o nazwie Nurofen, który zdobył publiczne uznanie jako skuteczny lek przeciwbólowy do codziennego użytku.

Ciąg dalszy historii

Tak jak z rozwojem ibuprofenu, Nurofen stale znajduje nowe sposoby na dostarczanie ulgi w bólu dla Polaków. Widać to po rosnącej gamie produktów, na przykład Nurofen Mieśnie i Stawy (pllastry lecznicze), powstawaniu nowych formuł z ibuprofenem, takich jak tabletki i kapsułki Nurofen Express Forte, które zaczynają uwalaniać substancję przeciwbólową już w 60 sekund1.

Chcemy nadal pomagać Polakom w walce z bólem i gorączką, aby mogli żyć pełnią życia bez ograniczeń.