Przed użyciem:

 • zawsze przeczytaj ulotkę
 • upewnij się, czy produkt i dawka są odpowiednie dla wieku Twojego dziecka
 • jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Przegląd serii Nurofen dla dzieci

Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy/ pomarańczowy od 3 miesiąca do 12 lat: odpowiedni do obniżania gorączki i łagodzenia typowych dolegliwości bólowych u maluszka, takich jak ząbkowanie i ból ucha. Nie zawiera cukru i barwników, a także benzoesanu sodu. Dostępny w dwóch smakach: truskawkowym i pomarańczowym.

Nurofen dla dzieci Junior truskawkowy/pomarańczowy od 6 do 12 lat: odpowiedni do obniżania gorączki i łagodzenia typowych dolegliwości bólowych u starszego dziecka. Przynosi szybką ulgę w gorączce, bólu głowy, nadwerężeniach i naciągnięciach, a także przy objawach przeziębienia i grypy. Również nie zawiera cukru, barwników i benzoeasnu sodu. Dostępny jest smak truskawkowy i pomarańczowy.

Nurofen dla dzieci, czopki 60 mg od 3 miesiąca: wygodna forma do stosowania, np. w przypadku wymiotów malucha.

Nurofen dla dzieci, czopki 125 mg od 2 roku życia: wygodna forma do stosowania, np. w przypadku wymiotów u odrobinę starszego dziecka.

Nurofen, tabletki powlekane od 6 lat: mała, łatwa do połknięcia tabletka na ból i gorączkę dla dziecka, które nie ma problemów z połykaniem leków.

Nurofen dla dzieci Junior, kapsułki do żucia od 7 lat: to świetne rozwiązanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci, które nie chcą już przyjmować leku w płynie, a połknięcie tabletki nadal sprawia im trudności.

Jaką dawkę podać dziecku?

Zawiesiny doustne:

Zalecana dawka Nurofenu dla dzieci jest zależna od wagi dziecka. Najpierw wybierz najbardziej odpowiedni produkt dla swojego dziecka, a następnie sprawdź wskazówki dotyczące dawkowania, podane na opakowaniu, aby ustalić właściwą ilość dla wieku i wagi swojego dziecka.

Dawki należy podawać co 6-8 godzin, odpowiednio do potrzeb, maksymalnie 3 dawki na dobę.

Kapsułki do żucia:

Zalecana dawka jest zależna od wieku dziecka.

7 lat - 10 lat: dwie kapsułki (maksymalnie 8 na dobę)

10 lat - 12 lat: trzy kapsułki (maksymalnie 12 na dobę)

Dawki należy podawać co 6-8 godzin (minimalny odstęp pomiędzy dawkami to 6 godzin). Ważne, aby nie przekraczać wskazanej dawki i sprawdzić, czy produkt został dokładnie przeżuty przed połknięciem. Kapsułki do żucia Nurofen można wprawdzie przyjmować bez wody, ale dziecko nadal powinno dużo pić, aby pomóc w walce z bólem lub gorączką.

Rozpoznawanie bólu u dzieci

Wystąpienie bólu u dziecka od czasu do czasu jest nieuniknione – czy to z powodu choroby, drobnych wypadków czy też standardowych wydarzeń związanych z rozwojem, takich jak ząbkowanie.

Do częstych przyczyn bólu u niemowląt i dzieci należą:

 • ból ucha
 • kaszel i ból gardła
 • ząbkowanie i ból zębów
 • ból głowy i migrena
 • nadwerężenia i urazy
 • gorączka

Bardzo małe dzieci nie potrafią powiedzieć, że coś je boli. Niektóre oznaki bólu to:

 • płacz, krzyk i grymasy
 • zmiana rytmu spania i jedzenia
 • wyciszenie i wycofanie
 • niepokój.

Nurofen dla dzieci a zwalczanie bólu

W łagodnym lub umiarkowanym bólu i gorączce może pomóc stosowanie leków dostępnych bez recepty, takich jak , podawanych w dawkach odpowiednich do wieku.

Nurofen dla dzieci jest przeznaczony dla dzieci i niemowląt. Zawiera ibuprofen, który zaczyna przynosić ulgę w gorączce w ciągu zaledwie 15 minut1, a jego działanie trwa do 8 godzin2.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Leki pomagają uśmierzyć ból na pewien czas, ale nie likwidują jego przyczyny.

Jeżeli ból dziecka utrzymuje się dłużej niż kilka godzin albo wydaje się być bardzo nasilony, lub dziecko ewidentnie źle się czuje, trzeba zgłosić się do lekarza. W razie wątpliwości zawsze skonsultuj się z lekarzem.