Kluczowe fakty o Nurofenie i ciąży:

  • Nie należy przyjmować Nurofenu w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.
  • Nie należy w ogóle stosować Nurofenu w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży.
  • Istnieją inne leki przeciwbólowe, które można stosować w okresie ciąży. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu dobrania odpowiedniego środka.
  • Niektóre produkty Nurofen zawierają sód. Jeżeli stosujesz dietę niskosodową, przed zażyciem Nurofenu skonsultuj się z lekarzem.

Dlaczego muszę unikać Nurofenu w czasie ciąży?

Aktywnym składnikiem Nurofenu jest ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (inaczej: NLPZ). Niektóre badania wskazują, że stosowanie NLPZ we wczesnej ciąży może zwiększać ryzyko poronienia. Na późniejszym etapie ciąży NLPZ mogą mieć wpływ na niedojrzałe nerki lub układ krążenia dziecka.

Kiedy będę mogła znowu zacząć stosować ibuprofen?

Jeżeli lekarz zaleca jego stosowanie, możesz przyjmować ibuprofen po urodzeniu dziecka i w okresie karmienia piersią. Zawsze najpierw skonsultuj się z lekarzem lub innym specjalistą medycznym.

Alternatywa dla ibuprofenu w czasie ciąży

W czasie ciąży można korzystać z metod łagodzenia bólu, które nie zawierają ibuprofenu lub innych NLPZ. Zasięgnij porady lekarza lub farmaceuty w sprawie leczenia przeciwbólowego w czasie ciąży. Pamiętaj, żeby powiedzieć specjaliście o ciąży, aby mógł zalecić takie rozwiązania przeciwbólowe, które są odpowiednie dla Ciebie i Twojego nienarodzonego dziecka.