Zapobieganie przeziębieniu i grypie

Myj ręce

To bardzo ważne – niezależnie od tego, czy jesteś w domu i opiekujesz się dziećmi, czy siedzisz przy biurku od dziewiątej do piątej. Gdziekolwiek jesteśmy, wszyscy mamy kontakt z niezliczonymi zarazkami w ciągu całego dnia. Mycie rąk to bardzo ważny sposób na pozbycie się tych paskudnych zarazków, zanim przedostaną się do naszego organizmu, potencjalnie prowadzący do wystąpienia objawów przeziębienia i grypy. Wyrobienie sobie nawyku prawidłowego i regularnego mycia rąk jest bardzo ważne.

Ręce należy myć ciepłą wodą przez co najmniej 20 sekund, szorując wierzch dłoni, przestrzenie między palcami i pod paznokciami przy użyciu mydła. Postaraj się wycierać ręce po myciu jednorazowym ręcznikiem, ponieważ ręczniki wielokrotnego użytku są źródłem zarazków, jeżeli były używane przez osobę z przeziębieniem lub grypą.

Postaraj się maksymalnie wyeliminować dotykanie twarzy dłońmi, ponieważ zarazki mogą przenikać do organizmu poprzez oczy, nos i usta.

Dbaj o zdrowy styl życia

Dbałość o własne zdrowie pomoże utrzymać układ odpornościowy w najwyższej formie, aby pomóc w walce z zarazkami powodującymi przeziębienie i grypę. Proste, codzienne sprawy, takie jak zapewnienie wszystkich potrzebnych składników odżywczych i witamin w diecie, są bardzo ważne. Wysypiaj się, aby organizm mógł odpocząć i prawidłowo się „resetować”. Zadbaj też o ćwiczenia, aby zapewnić sobie zdrowie i kondycję.

Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy

Płukanie gardła wodą z solą

Gdy dokucza Ci przeziębienie lub grypa i boli gardło, płukanki domowej roboty takie jak mieszanka ciepłej wody z solą, szybko mogą przynieść ulgę.

Tabletki Nurofen Zatoki

Jeżeli szukasz pomocy w przeziębieniu i grypie,tabletki Nurofen Zatoki mogą pomóc złagodzić objawy. Tabletki Nurofen Zatoki zawierają dwa składniki aktywne: ibuprofen i chlorowodorek pseudoefedryny, które przynoszą ulgę w objawach przeziębienia i grypy, takich jak ból głowy, dolegliwości bólowe, gorączka, ból gardła i niedrożność nosa lub zatok.

Nie daj się przeziębieniu i grypie! Zadbaj o swój organizm, aby był w optymalnej kondycji do walki z zarazkami. W razie wystąpienia objawów skonsultuj się z lekarzem.