Czy Nurofen jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych?

Wśród produktów Nurofen istnieją takie, które są odpowiednie dla dorosłych, dzieci i niemowląt w wieku od 3 miesięcy. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Większość produktów marki Nurofen zawiera ibuprofen[5.1.11], składnik czynny o ukierunkowanym działaniu przeciwbólowym należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), stosowany przy różnych dolegliwościach.

Najważniejsze informacje na temat Nurofenu:

 • Dzieci w wieku od 3 miesięcy (ważące ponad 6 kg) do 12 lat mogą przyjmować Nurofen dla dzieci.
 • Osoby dorosłe mogą wybierać spośród produktów Nurofen w tabletkach i kapsułkach odpowiednio do swoich potrzeb.
 • Wśród produktów marki Nurofen znaleźć można także inne środki, np. żele do stosowania miejscowego.
 • Przed zastosowaniem ibuprofenu pacjenci w wieku 65 lat lub starsi powinni skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jesteśmy zobligowani do utrzymania w bezpieczeństwie prywatnych informacji. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Referencje

 • Nurofen dla Dzieci (ibuprofen 200 mg/5 ml zawiesina dosutna) – ulotka
 • Nurofen Tabletki powlekane (ibuprofen 200 mg) – ulotka

1. Czy Nurofen jest odpowiedni dla dzieci?

Jak każdy rodzic, nie chcesz, aby Twoje dziecko cierpiało z powodu bólu czy gorączki. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko dopiero się urodziło, czy jest już starsze, jest naturalne, że martwisz się o nie i o to, czy właściwie postępujesz.
Jeżeli szukasz odpowiedniego leku przeciwbólowego, sprawdź Nurofen dla dzieci - przyjemną w smaku i niezawierającą cukru zawiesinę doustną przeznaczoną do zwalczania bólu i gorączki u dzieci. Do każdego opakowania Nurofenu dla dzieci załączony jest dozownik w formie strzykawki, dzięki któremu łatwiej jest podać dziecku odpowiednią dawkę leku.

Zapoznaj się z naszymi artykułami, które pomogą Ci lepiej zrozumieć ból u Twojego dziecka. Skorzystaj też z naszego kalkulatora, aby obliczyć odpowiednią dawkę ibuprofenu dla dziecka.

2. Czy Nurofen jest odpowiedni dla osób w wieku powyżej 65 lat?

Jeżeli masz ponad 65 lat lub opiekujesz się osobą w takim wieku, przed zastosowaniem leku Nurofen skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Przed podjęciem decyzji, czy Nurofen jest dla Ciebie odpowiedni, lekarz lub farmaceuta zapyta Cię o inne przyjmowane leki oraz o wszelkie schorzenia i dolegliwości zdrowotne.
Nurofen w tabletkach i w kapsułkach można stosować w porozumieniu z lekarzem w celu złagodzenia wielu typowych rodzajów bólu, w tym bólów reumatycznych i bólu stawów.
Dowiedz się więcej o różnych rodzajach bólu, jakie możesz odczuwać oraz poznaj naturalne sposoby zwalczania bólu.

3. Czasami Nurofen nie jest właściwym rozwiązaniem

Na pewnych etapach życia lub przy pewnych schorzeniach produkty Nurofen mogą nie być dla Ciebie odpowiednie. Nie należy przyjmować Nurofenu:

 • W przypadku choroby wrzodowej lub innych zaburzeń żołądka, problemów z nerkami, wątrobą lub z sercem.
 • Czy ibuprofen powoduje problemy z żołądkiem?
 • W przypadku uczulenia na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwzapalne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie Nurofenu i natychmiast skonsultować się z lekarzem.
 • Czy mogę przyjmować Nurofen w czasie ciąży?
 • W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie stosować w ogóle w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży.