Wybór właściwego leku przeciwbólowego dla Twojego dziecka

Nurofen dla Dzieci zawiera ibuprofen, aby zapewnić szybką i skuteczną ulgę w bólu i gorączce u niemowląt i dzieci.

Asortyment obejmuje produkty dla niemowląt w wieku od 3. miesiąca życia do 6. roku życia oraz dla dzieci w wieku od 6. roku życia do 12 lat.

Produkty Nurofen dla Dzieci zostały stworzone w celu dostarczenia niemowlętom i dzieciom odpowiedniej dawki Nurofenu. Skoncentrowana formuła oznacza, że wystarczy podać dziecku niewielką ilość leku. Dodatkowo wszystkie produkty w asortymencie posiadają łatwą w obsłudze strzykawkę dozującą, dzięki czemu łatwiej możesz podać dziecku odpowiednią dawkę.

Przed zastosowaniem:

 • Skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 6 miesięcy
 • Zawsze zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania
 • Upewnij się, że produkt i dawka są dostosowane do wieku Twojego dziecka

Gama Nurofen dla Dzieci

 • Czy Twoje dziecko odczuwa ból lub ma gorączkę? Nurofen dla Dzieci powyżej 3 miesiąca (smak truskawkowy lub pomarańczowy) nadaje się do uśmierzania powszechnych rodzajów bólu i gorączki u dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat.
 • Gorączka, ból ucha i ząbkowanie często występują w pierwszych latach życia dziecka. Nurofen dla Dzieci w wieku od 3.miesiąca życia do 6 lat (smak truskawkowy lub pomarańczowy) uśmierza ból i obniża gorączkę.
 • Gdy dziecko dorasta, gorączka i bóle mogą występować aż nazbyt często. Nurofen dla dzieci w wieku 6-12 lat (smak truskawkowy lub pomarańczowy) uśmierza powszechne rodzaje bólu i obniża gorączkę u dzieci w wieku 6-12 lat.

Jaką ilość muszę podać mojemu dziecku?

Oblicz zalecaną dawkę dla dziecka za pomocą naszego kalkulatora dawki ibuprofenu.

Zalecana dawka Nurofenu dla Dzieci różni się w zależności od wagi i wieku Twojego dziecka. Najpierw wybierz produkt odpowiedni dla przedziału wiekowego dziecka. Następnie sprawdź instrukcję dawkowania z tyłu opakowania w celu ustalenia dawki odpowiedniej dla wieku i wagi Twojego dziecka.

Dawki należy podawać co 6-8 godzin, w razie potrzeby, a maksymalna liczba to 3 dawki na dobę.

Rozpoznawanie bólu u dzieci

Nie sposób uniknąć sytuacji, w których Twoje dziecko od czasu do czasu odczuwa ból – z powodu choroby, drobnych wypadków lub normalnych objawów dorastania, takich jak ząbkowanie.

Najczęstsze przyczyny bólu u niemowląt i dzieci to:

 • Ból ucha
 • Kaszel i ból gardła
 • Ząbkowanie i ból zębów
 • Bóle głowy i migreny
 • Naderwania i skręcenia
 • Gorączka.

Bardzo małe dzieci nie mogą powiedzieć, że odczuwają ból. Niektóre objawy to: [1]

 • płacz, krzyk i grymaszenie
 • zmiany zachowań w zakresie snu i odżywiania
 • dziecko staje się ciche i wycofane
 • niepokój.

Nurofen dla Dzieci i uśmierzanie bólu

Łagodny i umiarkowany ból i gorączkę można uśmierzyć za pomocą leków bez recepty, takich jak leki marki Nurofen, podawanych w dawkach dostosowanych do wieku. Zawsze wybieraj lek dostosowany do wieku dziecka.


Nurofen dla Dzieci przeznaczony jest dla dzieci i niemowląt. Zawiera ibuprofen, który zapewnia ulgę w gorączce po 15 minutach i działa do 8 godzin.
Do uśmierzenia niewielkiego bólu nie zawsze konieczne są leki. Inne sposoby, które mogą sprawić, aby Twoje dziecko poczuło się lepiej, to:

 • Przytulanie i pocieszanie
 • Odciągnięcie uwagi od bólu za pomocą gier, historyjki lub telewizji
 • Zastosowanie zimnych lub ciepłych okładów albo gryzaków.

Kiedy udać się do lekarza

Leki mogą pomóc uśmierzyć ból na chwilę, ale nie usuwają właściwej przyczyny bólu.

Udaj się do lekarza, jeśli ból u dziecka trwa dłużej niż kilka godzin, wydaje się być bardzo dotkliwy lub gdy dziecko wyraźnie źle się czuje.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. W przypadku utrzymywania się objawów skonsultuj się ze specjalistą. Zasięgnij porady lekarskiej przed podaniem leku dzieciom poniżej 6-ego miesiąca życia. Nie podawaj dzieciom poniżej 3-ego miesiąca życia.

Żadna z informacji przedstawionych na niniejszych stronach internetowych nie służy stawianiu diagnozy ani przepisywaniu leków. W zakresie wszelkich kwestii związanych ze zdrowiem prosimy skontaktować się z lekarzem.

Jesteśmy zobowiązani do bezpiecznego przechowywania danych osobowych. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności.

Bibliografia:

 1. The Royal Children’s Hospital Melbourne. Pain relief for children – paracetamol and ibuprofen. Available at: www.rch.org.au/kidsinfo/fact_sheets/Pain_relief_for_children_-_Paracetamol_and_Ibuprofen/
 2. Accessed 04 September 2014.
 3. Pelen F et al. Ann Pediatr 1998; 45(10): 719–28, funded by Reckitt Benckiser.
 4. 3.Autret-Leca et al. Curr Med Res Opin 2007; 23(9): 2205–11, funded by Reckitt Benckiser.
 5. Colmar Brunton OMNI Research, June 2014.
 6. Yin HS et al. Arch Pediatr Adolesc Med 2010; 164(2): 181–6.