Nurofen dla dzieci Junior o smaku pomarańczowym (Ibuprofen 40 mg / ml)

Nurofen dla dzieci Junior to zawiesina doustna, która zawiera wygodną łyżeczkę dozującą, przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia do 12 lat.

Cechy produktu

  • Od 6. do 12. roku życia
  • Bez cukru i barwników
  • Zawierają specjalną łyżeczkę dozującą
  • Dostępny w dwóch wariantach smakowych (również o smaku truskawkowym)
  • Dostępne opakowanie: zawiesina doustna 100 ml

Opis produktu

Nurofen dla dzieci Junior to zawiesina doustna, która zawiera wygodną łyżeczkę dozującą, przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia do 12 lat. Wskazania do stosowania to: objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz objawowe, krótkotrwałe leczenie gorączki.

Każde 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować leku Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku tekturowym i butelce. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Po otwarciu butelki lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Lek Nurofen dla dzieci Junior pomarańczowy należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami . W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek do stosowania doustnego. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat lub poniżej 20kg. Lek ten jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania. Jeśli objawy u dziecka utrzymują się dłużej niż 3 dni należy zasięgnąć porady lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_0326243