Nurofen Mięśnie i Stawy Forte 400mg x 24 tabl.powlekane

Nurofen Mięśnie i Stawy Forte tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu (maksymalna dawka Ibuprofenu dostępna bez recepty)

Cechy produktu

  • Zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci dwuwodnej soli sodowej
  • Dostępne opakowania: 12, 24 tabletek powlekanych

Opis produktu

Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach - bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu - bóle mięśni i stawów, nerwobóle, bóle okolicy krzyżowej.

1 tabletka powlekana Nurofen Mięśnie i Stawy Forte zawiera 400 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Lek do krótkotrwałego stosowania. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.
Zalecane dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletkę co cztery godziny. Tabletki popijać wodą. Nie stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.

Nie należy zwiększać zalecanej dawki! W przypadku przedawkowania leku, należy porozumieć się z lekarzem. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy skontaktować się z lekarzem.
Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.
Należy stosować najmniejszą możliwą dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:
• z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego;
• u których występowały kiedykolwiek w wywiadzie reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ),
• z czynną lub występującą w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawieniem (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia),
• z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związanymi z wcześniejszym leczeniem NLPZ
• z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA) ,
• przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
• w ostatnim trymestrze ciąży,
• ze skazą krwotoczną.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_3050290

Product Code: 5909990634101