Nurofen Mięśnie i Stawy, Ibuprofenum, Plaster Leczniczy, 200 mg, 4 szt.

Cechy produktu

  • Jeden plaster na całą dobę
  • Działają przeciwzapalnie
  • Działanie potwierdzone badaniami
  • Nie krępują ruchów
  • Dyskretne

Opis produktu

Produkt leczniczy Nurofen Mięśnie i Stawy jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawowego, miejscowego bólu spowodowanego ostrym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem powstałym w następstwie łagodnych urazów w pobliżu stawów rąk lub nóg u dorosłych lub młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Każdy plaster leczniczy zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum)oraz substancje pomocnicze (pełny wykaz substancji pomocniczych znajduje się w Ulotce dla pacjenta)

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka:
Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i powyżej: Jedna dawka równa jest jednemu plastrowi.
Maksymalna dawka w okresie 24 godzin to jeden plaster.
Nie stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Do stosowania na nieuszkodzoną skórę.
Przed nałożeniem plastra zaleca się dokładne umycie i osuszenie miejsca aplikacji.
Plaster można nakładać o dowolnej porze w ciągu dnia lub nocy, ale należy go usunąć i nakleić nowy plaster następnego dnia o tej samej porze.Plaster jest elastyczny i łatwo dopasowuje się do ruchomych powierzchni ciała, dlatego w razie potrzeby można go nakładać na staw lub w jego pobliżu. Plaster umożliwia wykonywanie normalnego ruchu.
Nie należy:
• przecinać plastra, należy go nakładać w całości,
• stosować na uszkodzoną lub zranioną skórę,
• pokrywać go innymi plastrami lub nieprzepuszczalnymi opatrunkami w tym bandażami
• moczyć plastra.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; reakcje alergiczne w wywiadzie (np. astma, skurcz oskrzeli, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka), związane z przyjęciem ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); stosowanie na uszkodzoną lub zranioną skórę; trzeci trymestr ciąży, stosowanie na oczy, usta lub błony śluzowe.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_3087226

Product Code: 5900627089677