O nas

Nurofen: celnie trafia w ból.
Dobrze jest wiedzieć, że bez względu na rodzaj bólu jakiego możesz doświadczyć Ty lub Twoje dziecko, Nurofen istnieje po to, żeby przynieść ulgę. 
Zaczynając od bólu głowy, przez ból kręgosłupa, objawy przeziębienia, ból zębów aż do gorączki, znajdziesz tu informacje, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję odnośnie tego, który produkt Nurofen jest dla Ciebie najlepszy.
Wraz z artykułami promocyjnymi Nurofen.pl pomoże Ci lepiej zrozumieć czym jest ból, jak działa każdy z produktów Nurofen oraz w jaki sposób ich używać, w celu osiągnięcia najlepszych efektów.
Sukces marki Nurofen to wynik kilkudziesięciu lat badań oraz ciągłego rozwoju. Nurofen to ekspert od bólu i istnieje po to, żeby Ci pomóc.

Historia marki Nurofen.
Przełomowa historia
Historia rozpoczyna się wraz z odkryciem ibuprofenu, aktywnego składnika produktów marki Nurofen.
Wszystko wydarzyło się w latach 60. kiedy troje naukowców pod przewodnictwem dr. Adamsa z Boots Pharmaceuticals w Londynie zostało postawionych przed wyzwaniem stworzenia środka przeciwbólowego, który miał być lepiej tolerowany niż aspiryna – najbardziej popularny środek przeciwbólowy w tamtych czasach.
To, co stworzyli było znacznie lepsze niż pierwotnie zakładali. Ibuprofen był w stanie zmniejszać ból oraz stany zapalne na przestrzeni wielu uwarunkowań tak samo skutecznie jak aspiryna, ze znacznie mniejszą ilością skutków ubocznych. Odkrycie to zapewniło lekarzom na całym świecie alternatywę, która była niezwykle przydatna.


Ibuprofen: zwany również Nurofenem
Ibuprofen stał się poraz pierwszy dostępny w użytku publicznym w 1969 roku, jednak aby go otrzymać niezbędna była recepta. Dopiero w roku 1983 można było zakupić go bez recepty jako lek OTC (over-the-counter medicine) pod nazwą Nurofen. Zdobył wtedy uznanie jako skuteczny lek przeciwbólowy. 
Więcej czasu na zabawę. Mniej czasu na ból
W 1998 roku Nurofen jako pierwsza marka stworzył lek przeciwbólowy na bazie ibuprofenu dla dzieci. Pod nazwą Nurofen dla Dzieci powstała gama produktów, które szybko i skutecznie uwalniały od bólu i gorączki dzieci od trzeciego miesiąca życia. Obecnie wiele polskich matek ufa marce Nurofen dla Dzieci i używa jej do zwalczania bólu oraz gorączki u swoich dzieci.


Historii ciąg dalszy
Podobnie jak w przypadku opracowania ibuprofenu, Nurofen nadal dąży do tego, aby znaleźć dalsze sposoby na zapewnienie Polakom skutecznego uśmierzana bólu. Odzwierciedla to ciągle zwiększająca się gama produktów marki Nurofen, która ma za zadanie sprostać potrzebom Polaków, jak np. Nurofen Zatoki czy też nowe formuły w produktach Nurofen, które zapewniają nawet dwukrotnie szybsze wchłanianie niż standardowy Nurofen, takie jak Nurofen Express Forte. 
Nieprzerwana innowacyjność sprawia, że coraz więcej Polaków ufa marce Nurofen. Chcemy pomóc Polakom zwalczać ból, żeby mogli cieszyć się życiem pozbawionym ograniczeń.

Nie znaleziono artykułów