Nurofen dla dzieci (Ibuprofen 60 mg)

Nurofen dla dzieci czopki to dobre rozwiązanie, gdy dziecko nie może przyjąć leku drogą doustną, np. podczas wymiotów. Czopki te należy podawać dzieciom powyżej 3. miesiąca życia oraz o wadze powyżej 6 kg.

Cechy produktu

  • Od 3. miesiąca życia
  • Skuteczne i wygodne do stosowania w razie wymiotów
  • Dostępne opakowanie: 10 czopków

Opis produktu

Nurofen dla dzieci czopki to dobre rozwiązanie, gdy dziecko nie może przyjąć leku drogą doustną, np. podczas wymiotów. Czopki te należy podawać dzieciom powyżej 3. miesiąca życia oraz o wadze powyżej 6 kg. Wskazania do stosowania to: objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz objawowe leczenie gorączki. Produkt leczniczy Nurofen dla dzieci w czopkach stosuje się, gdy podanie produktu w formie doustnej jest niemożliwe lub gdy występują wymioty.

Jeden czopek zawiera 60 mg ibuprofenu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności umieszczonego na pudełku tekturowym i blistrze. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Nurofen dla dzieci należy stosować wyłącznie u dzieci powyżej 3 miesiąca życia, o masie ciała nie mniejszej niż 6,0 kg. Maksymalna pojedyncza dawka wynosi 10 mg na kg masy ciała.Odstęp między dawkami nie powinien być mniejszy niż 6 godzin. Maksymalna całkowita dobowa dawka ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Dla leku Nurofen dla Dzieci można zastosować następujące wytyczne (masa ciała dziecka jest tu ważniejsza niż wiek):
Dzieci o masie ciała od 6,0 do 8,0 kg: 1 czopek, w razie potrzeby kolejny czopek po upływie co najmniej 6-8 godzin. Nie więcej niż 3 czopki w ciągu 24 godzin.
Dzieci o masie ciała od 8,0 do 12,5 kg: 1 czopek, w razie potrzeby kolejny czopek po upływie co najmniej 6 godzin. Nie więcej niż 4 czopki w ciągu 24 godzin.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_0124257