Nurofen express forte tabs

Lek Nurofen tabletki powlekane (ibuprofen 400 mg) działa w sposób ukierunkowany na ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Cechy produktu

  • Nie ma szybszej tabletki na rynku
  • Dzięki połączeniu ibuprofenu z lizyną Nurofen Express Forte Tabs wchłania się prawie 4 szybciej niż zwykła tabletka
  • Dostępne opakowanie: 12 tabletek powlekanych

Opis produktu

Lek Nurofen Express Forte Tabs zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną. Lizyna zwiększa rozpuszczalność ibuprofenu i przez to umożliwia szybsze jego wchłanianie. Lek zaczyna działać po około 35 minutach od przyjęcia tabletki.
Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność zmniejszenia takich dolegliwości jak ból, obrzęk i gorączka, wywołanych stanem zapalnym.

Ibuprofen 400 mg.
Nie zawiera glutenu, pszenicy, laktozy ani sacharozy.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku Nurofen Express Forte Tabs po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku tekturowym i blistrze. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed wilgocią.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat. Dawka początkowa: 1 tabletka powlekana. Następnie, w razie potrzeby, 1 tabletka powlekana co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki powlekane (1200 mg). Jedynie do krótkotrwałego stosowania (patrz wyżej). Nie ma konieczności zmiany dawkowania produktu leczniczego u osób w wieku podeszłym. Tabletki powlekane należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu. Tabletek powlekanych nie należy żuć. W przypadku pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmować produkt leczniczy Nurofen Express Forte Tabs podczas posiłku. Produkt leczniczy Nurofen Express Forte Tabs nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12 lat. W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości nie ustępują, nasilają się lub wystąpią nowe, dodatkowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_3112804

Product Code: 5909990626069

Cechy produktu

Nie ma szybszej tabletki na rynku1.

Dzięki połączeniu ibuprofenu z lizyną Nurofen Express Forte Tabs wchłania się prawie 4 szybciej niż zwykła tabletka.2

1Dotyczy dostępnych na rynku produktów leczniczych w postaci tabletek z różnymi formami ibuprofenu. Na podstawie badania Miles L. Predicting rapid analegesic onset of ibuprofen salts compared with Ibuprofen acid: Tlag,Tlow,Tmed and a novel parameter Tcmax. CURRENT MEDICAL RESEARCH AND OPINION,16.04.2018

2Dotyczy porówania z produktami leczniczymi zawierającymi Ibuprofen kwasowy. Na podstawie badania Miles L. ,Predicting rapid analegesic onset od ibuprofen salts compared with Ibuprofen acid: Tlag,Tlow,Tmed and a novel parameter Tcmax. CURRENT MEDICAL RESEARCH AND OPINION,16.04.2018.