Breadcrumbs

Ibuprofen – kalkulator dawkowania

Dowiedz się więcej na temat ibuprofenu dla najmłodszych! Dzięki naszemu kalkulatorowi ustalisz optymalną dawkę Nurofenu dla dziecka, co pomoże Ci w załagodzeniu jego gorączki i bólu.

Czym jest ibuprofen?

Ibuprofen jest powszechnie spotykanym środkiem przeciwbólowym, który w większości przypadków sprzedawany jest bez recepty. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a jego właściwości pozwalają na skuteczne zwalczanie bólu oraz stanów zapalnych. Ibuprofen jest aktywnym składnikiem Nurofenu dla Dzieci.

Ibuprofen ceniony jest ze względu na skuteczne zwalczanie bólu.[1]

Paracetamol czy ibuprofen?

Paracetamol i ibuprofen są dwoma najczęściej spotykanymi w lekarstwach dla dzieci składnikami. Jeśli zostaną podane we właściwej dawce, są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólów oraz stanów zapalnych.

Ibuprofen zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia. Hamuje także agregację płytek krwi. Nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3. miesiąca życia.

Paracetamol (czasem nazywany także acetaminofenen) jest równie efektywnym środkiem przeciwbólowym, który pomaga zwalczać gorączkę.

Czy ibuprofen nadaje się dla dzieci?

Ibuprofen jest dostępny w wielu różnych postaciach. Podawany w optymalnych dawkach jest bezpieczny dla dzieci, jednak minimalny wiek niemowlaka wynosi co najmniej 3 miesiące. Ponadto nie może ważyć mniej niż 5 kg.

Objawy jakich chorób uśmierza ibuprofen?

Ibuprofen dla dzieci przynosi ulgę w zwalczaniu bólów słabych do umiarkowanych oraz gorączki, np. podczas przeziębienia.

Rodzaje ibuprofenu dla dzieci

Istnieje wiele form ibuprofenu dla dzieci, jak zawiesiny popularnie zwane przez pacjentów syropami, kapsułki do żucia czy tabletki. Wybór leku odpowiedniego do wieku dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego skuteczności. Na przykład zawiesiny doskonale nadają się dla niemowląt i najmłodszych dzieci, podczas gdy starszym dzieciom (od 6/7 lat) można podawać lek w formie tabletek lub kapsułek do żucia.

Nurofen dla Dzieci: godny zaufania środek zwalczający ból i gorączkę

Nurofen dla Dzieci to produkt dostępny na rynku od 25 lat, który w ciągu ćwierćwiecza skutecznie łagodził dolegliwości bólowe u dzieci. Jego kluczowym składnikiem jest ibuprofen, który ma właściwości przeciwzapalne oraz pomaga redukować gorączkę oraz ból gardła, ból zęba, ból ucha, ból głowy oraz niewielkie bóle i skręcenia.

Produkty z linii Nurofen dla Dzieci

Nurofen dla Dzieci to wiele medykamentów bazujących na ibuprofenie, które dedykowane są dzieciom i niemowlakom. Mają one za zadanie pomóc im zwalczać gorączkę, ból o średnim i niewielkim natężeniu, a także likwidować objawy grypy i przeziębienia.

Zawiesiny doustne z tej linii są dostępne w smakach pomarańczowym oraz truskawkowym. Dzięki strzykawce do dozowania może podać dziecku dokładnie odmierzoną ilość leku.

Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia, elastyczne są odpowiednie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Pozwalają na skuteczne łagodzenie bólu głowy, bólów spowodowanych chorobami takimi jak grypa czy przeziębienie oraz obniżają gorączkę.

Odkryj produkty z linii Nurofen dla dzieci na tej stronie.

Jak właściwie dawkować ibuprofen dzieciom?

Właściwe dozowanie ibuprofenu dla dziecka zależy od wielu czynników. Głównym jest wiek dziecka, a w przypadku najmłodszych – waga ciała. Użyj naszego kalkulatora dawkowania, aby dowiedzieć się, jaka dawka jest optymalna dla Twojego dziecka.

Ibuprofen – kalkulator dawkowania

Najczęściej zadawane pytania

Jak szybko zaczyna działać Nurofen dla Dzieci?

Nurofen dla Dzieci Forte zaczyna działać po 15 minutach od podania. Efekty jego działania utrzymują się do ośmiu godzin.

Jak podawać ibuprofen dziecku?

Zawsze stosuj się do instrukcji zawartej w ulotce lub na opakowaniu. Pamiętaj o 4-6 godzinach przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami ibuprofenu.

Jak podawać ibuprofen niemowlakom?

Zawsze stosuj się do instrukcji. Nie powinno się aplikować ibuprofenu dzieciom poniżej trzeciego miesiąca życia. Nigdy nie przekraczaj ilości zaleconej dawki. Jeśli po zażyciu ibuprofenu symptomy choroby utrzymują się u dziecka dłużej niż 48 godzin, skonsultuj się koniecznie z lekarzem. Dzieci powinny popić lek dużą ilością płynu.

Czy po zażyciu ibuprofenu przez dziecko mogą wystąpić skutki uboczne?

Czasami ibuprofen powoduje skutki uboczne, jak ból brzucha, niestrawność czy zgaga. Po zażyciu ibuprofenu dziecko może także poczuć się zmęczone. Prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych znacząco zmniejsza podawanie najmniejszych możliwych dawek z równie małą częstotliwością.

Czy mogę zażywać ibuprofen podczas karmienia piersią?

Ibuprofen może przeniknąć do mleka matki w niewielkich ilościach, jednak istnieje nikłe prawdopodobieństwo jego szkodliwego działania. Przed zażyciem skonsultuj się z lekarzem.[2]

Czy mogę zażywać ibuprofen w ciąży?

Ciężarnym kobietom odradza się na ogół zażywanie ibuprofenu. Jeśli chcesz go zażyć w tym okresie, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 

[1]https://beta.nhs.uk/medicines/ibuprofen-for-children