Breadcrumbs

Precyzyjne uderzanie w źródło bólu

Wybór środka uśmierzającego ból w osiedlowej aptece lub w supermarkecie może okazać się trudny, ponieważ dostępnych jest bardzo wiele produktów. Ważne jest wybranie tego właściwego, dopasowanego do określonych potrzeb i zapewniających skuteczną ulgę. Dlatego też warto wiedzieć, że Nurofen celuje w ból – co to jednak znaczny? Jakie są naukowe podstawy tego stwierdzenia?

Na czym polega precyzyjne uderzanie w miejsce bólu?

Ibuprofen (aktywny składnik produktów marki Nurofen) rozprowadzany jest w ciele, jednak jest aktywny tylko w miejscach bólu lub miejscach objętych zapaleniem.
W przypadku Nurofenu precyzyjne trafianie w ból oznacza, że jego aktywny składnik, czyli ibuprofen, zaczyna działać w miejscu urazu lub obrażenia. W miejscu bólu Nurofen blokuje wytwarzanie prostaglandyn, naturalnych substancji chemicznych uczestniczących w sygnalizowaniu bólu i powstawaniu reakcji zapalnej. W przeciwieństwie do ibuprofenu, paracetamol działa na centralny układ nerwowy (mózg i kręgosłup).
Oznacza to, że paracetamol działa przede wszystkim z dala od miejsca bólu.

Prostaglandyny to naturalne substancje chemiczne uwalniane do organizmu w przypadku obrażeń lub choroby. Uwolnione prostaglandyny uwrażliwiają pobliskie nerwy na ból, informując organizm o tym, że dzieje się coś złego. Prostaglandyny powodują również zapalenie i puchnięcie tkanek. To między innymi z ich powodu w przypadku choroby puchnie gardło, a u przeziębionych osób nos jest zatkany. Prostaglandyny stanowią również jeden z powodów puchnięcia i sztywnienia zwichniętej kostki.
Ibuprofen skierowany jest na prostaglandyny, blokując ich wytwarzanie. To dzięki niemu Nurofen skutecznie uśmierza ból i nakierowany jest na źródło bólu.

Wybór właściwego Nurofenu dla danego rodzaju bólu

Nurofen opracował gamę produktów zawierających ibuprofen przeznaczonych do uśmierzania bólu, w tym gamę produktów do zwalczania bólu w różnych miejscach w ciele. Część produktów Nurofen do zwalczania bólu zawiera specjalną postać ibuprofenu z lizyną, która - wchłania się do organizmu szybciej niż ibuprofen, występujący w tabletce Nuforen.

Gama produktów marki Nurofen jest pomocna w skutecznym uśmierzaniu bólu w różnych miejscach w ciele i w eliminowaniu stanów zapalnych. Wszystkie te produkty zawierają jednakowy składnik i zapewniają skuteczne uśmierzanie bólu, w tym bólu migrenowego, napięciowego bólu głowy, bólu pleców i bólu menstruacyjnego.