Nurofen Zatoki (Ibuprofen 200 mg + chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg)

Nurofen Zatoki skutecznie zwalcza ból zatok oraz objawy grypy i przeziębienia. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo, natomiast dzięki zawartości pseudoefedryny nos i zatoki są udrożnione.

Cechy produktu

  • Łagodzi ból zatok i udrażnia nos
  • Pomocny przy objawach przeziębienia i grypy
  • Dostępne opakowania: 12, 24 tabletki powlekane

Opis produktu

Nurofen Zatoki należy stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy i przeziębienia.

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa wynosi 2 tabletki. Następnie, w razie potrzeby, od jednej do dwóch tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku) w ciągu doby.
Osoby w podeszłym wieku: Nie jest konieczna specjalna modyfikacja dawkowania, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby. Wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.
Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego i doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez zalecenia lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_8032595