Nurofen Express Femina (Ibuprofen 200 mg)

Nurofen Express Femina to kapsułki stworzone z myślą o szybkim pokonywaniu bólu. Skutecznie zwalczają nie tylko ból menstruacyjny, lecz także bóle głowy czy gorączkę w przebiegu grypy i przeziębienia.

Cechy produktu

  • Dostępne opakowania: 10 kapsułek miękkich

Opis produktu

Nurofen Express Femina to kapsułki stworzone z myślą o szybkim pokonywaniu bólu. Skutecznie zwalczają nie tylko ból menstruacyjny, lecz także bóle głowy czy gorączkę w przebiegu grypy i przeziębienia. Nurofen Express Femina łatwo rozpada się w organizmie i substancja czynna, uwolniona z kapsułki, łatwo wchłania się i szybko dociera do miejsca bólu.

Każda kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu zamieszczonego na pudełku tekturowym i blistrze. Termin ważności (EXP) oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Dorośli i młodzież o masie ciała około 40 kg: Dawka początkowa: przyjąć 1 lub 2 kapsułki (200 mg lub 400 mg ibuprofenu) z wodą. Następnie, w razie potrzeby, dodatkowo 1 lub 2 kapsułki (200 mg do 400 mg ibuprofenu), jednak nie należy przekraczać całkowitej dawki 6 kapsułek w ciągu 24 godzin.

Dzieci o masie ciała od 20 kg (około 6 lat) do 39 kg: Lek Nurofen Express Femina powinień być stosowany wyłącznie u dzieci o masie ciała wynoszącej co najmniej 20 kg. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na od 3 do 4 dawki pojedyncze. Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinna być krótsza niż 6 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać dawki całkowitej 30 mg ibuprofenu/kg mc.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

EA_3023295