Breadcrumbs

Kalkulator dawkowania ibuprofenu

Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLZP). Aby poznać dawkę Ibuprofenu potrzebną do złagodzenia bólu lub gorączki Twojego dziecka, należy zapoznać się z poradnikiem dozowania.

Paracetamol czy ibuprofen?

Paracetamol i ibuprofen to dwa najczęściej stosowane składniki leków dla dzieci. Przyjęte w odpowiedniej dawce, oba są skuteczne w łagodzeniu bólu i gorączki Twojego dziecka.
Ibuprofen jest tak zwanym niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLZP). NLZP to klasa leków pozwalających na złagodzenie bólu i stanu zapalnego. Ibuprofen stanowi aktywny składnik Nurofenu dla Dzieci i innych produktów marki Nurofen.

Ibuprofen działa głównie w miejscu występowania bólu poprzez blokowanie produkcji prostaglandyn, łagodząc w ten sposób różne rodzaje bólu . Nie należy podawać go dzieciom poniżej 3 miesiąca życia.
Paracetamol (czasami nazywany acetaminofenem) jest lekiem przeciwbólowym innego rodzaju. Mechanizm działania paracetamolu nie jest do końca znany, ale uważa się, że działa on głównie na ośrodkowy układ nerwowy (czyli na poziomie mózgu i układu nerwowego). Nie podaje się go dzieciom w wieku poniżej 1 miesiąca

Nurofen dla dzieci: sprawdzony środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy

Od 2000 r. Nurofen dla dzieci cieszy się zaufaniem rodziców w Polsce, którzy podają go swoim dzieciom w celu złagodzenia bólu i gorączki.

Specjalny skład Nurofenu dla dzieci sprawia, że lek ten:

  • zapewnia skuteczną ulgę w bólu już po 15 minutach i działa aż do 8 godzin, [5]
  • uznawany jest za „bardzo skuteczny” przez większą liczbę rodziców niż paracetamol, [5]
  • przyjmowany w zalecanych dawkach jest tolerowany równie dobrze co paracetamol, [6]
  • jest dostępny w smakach pomarańczowym i truskawkowym, jest smaczny i nie zawiera cukru.
  • Do opakowania załączony jest dozownik w formie strzykawki lub łyżeczki umożliwiający podanie dziecku odpowiedniej dawki leku.[7]

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Nie podawaj niemowlętom przed 3 miesiącem życia. Zasięgnij porady lekarza w przypadku dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Informacje znajdujące się na tej stronie internetowej nie stanowią diagnozy ani recepty. W razie potrzeby konsultacji skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Zapewniamy zachowanie poufności informacji osobowych. Kliknij tutaj, aby poznać naszą politykę prywatności.

Bibliografia:

  1. Nurofen dla Dzieci Forte (ibuprofen 40 mg/mL zawiesina doustna). Etykieta Produktu.
  2. Ewidencja Wyrobów o Leczniczym Działaniu (TGA). Monografia leków bez recepty: ibuprofen do stosowania doustnego. Wersja 1.0, wrzesień 2013 r.
  3. MIMS Australia.
  4. Pelen F et al. Ann Pédiatr 1998; 45(10): 719–28, finansowanie Boots Healthcare International (obecnie własność Reckitt Benckiser Plc).
  5. Autret-Leca E et al. Curr Med Res Opin 2007; 23(9): 2205–11, finansowanie Reckitt Benckiser.
  6. Southey ER et al. Curr Med Res Opin 2009; 25(9): 2207–22, finansowanie Reckitt Benckiser.
  7. Yin HS et al. Arch PediatrAdolesc Med 2010; 164(2): 181–6.
  8. Reckitt Benckiser. Podanie do komitetu leków, Medsafe, w Nowej Zelandii o zmianę klasyfikacji ibuprofenu 400 mg w podzielonych dawkach o i całkowitej maksymalnej dziennej dawce 1200 mg z leku na receptę na lek dostępny tylko w aptekach Dostępne na stronie internetowej: www.medsafe.govt.nz/downloads/mcc35Ibuprofen400mg.pdf Dostęp 28 sierpnia 2014.
  9. RB. RB History. Dostępne na stronie internetowej: http://www.rb.com/rb-worldwide/rb-history. Dostęp 28 sierpnia 2014 roku.
  10. Moore N. Forty years of ibuprofen use (Czterdzieści lat używania Ibuprofenu). Int J Clin Pract Suppl. 2003;(135):28-31.
  11. Moore RA, Derry C. Efficacy of OTC analgesics (Skuteczność leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty). Int J Clin Pract Suppl. 2013;67(178):21-5.

Kategorie