Breadcrumbs

Czy Nurofen celuje w źródło bólu?

Wybór środka uśmierzającego ból może okazać się trudny, ponieważ dostępnych jest bardzo wiele różnych produktów zawierających tę samą substancję czynną. Ważne jest wybranie tego właściwego, dopasowanego do określonych potrzeb i zapewniających skuteczną ulgę. Dlatego też warto wiedzieć, że Nurofen celuje w ból – co to jednak znaczny? Jakie są naukowe podstawy tego stwierdzenia?

Na czym polega precyzyjne uderzanie w źródło bólu?

Ibuprofen (aktywny składnik produktów marki Nurofen) rozprowadzany jest w ciele, jednak jest aktywny tylko w miejscach bólu lub w miejscach objętych zapaleniem.

W przypadku Nurofenu precyzyjne trafianie w ból oznacza, że jego aktywny składnik, czyli ibuprofen, zaczyna działać w miejscu urazu lub obrażenia. W miejscu bólu Nurofen blokuje wytwarzanie prostaglandyn, naturalnych substancji chemicznych uczestniczących w sygnalizowaniu bólu i powstawaniu reakcji zapalnej. W przeciwieństwie do ibuprofenu paracetamol działa głównie na centralny układ nerwowy (mózg i kręgosłup).

Prostaglandyny to naturalne substancje chemiczne uwalniane do organizmu w przypadku obrażeń lub choroby. Uwolnione prostaglandyny uwrażliwiają pobliskie nerwy na ból, informując organizm o tym, że dzieje się coś złego. Prostaglandyny powodują również zapalenie i puchnięcie tkanek. To między innymi z ich powodu w przypadku choroby puchnie gardło, a u przeziębionych osób nos jest zatkany. Prostaglandyny stanowią również jeden z powodów puchnięcia i sztywnienia zwichniętej kostki.

Ibuprofen skierowany jest na prostaglandyny, blokując ich wytwarzanie. To dzięki niemu Nurofen skutecznie uśmierza ból i nakierowany jest na źródło bólu.

Wybór właściwego Nurofenu dla danego rodzaju bólu

Nurofen opracował gamę produktów zawierających ibuprofen przeznaczonych do uśmierzania bólu, w tym gamę produktów do zwalczania bólu w różnych miejscach ciała. Część produktów Nurofen do zwalczania bólu zawiera specjalną postać ibuprofenu z solą sodową ibuprofenu, która wchłania się do organizmu szybciej niż ibuprofen występujący w tabletce Nuforen. 

Gama produktów marki Nurofen jest pomocna w skutecznym uśmierzaniu bólu w różnych miejscach w ciele i w eliminowaniu stanów zapalnych. Wszystkie te produkty zawierają jednakowy składnik i zapewniają skuteczne uśmierzanie bólu, w tym bólu migrenowego, napięciowego bólu głowy, bólu pleców i bólu menstruacyjnego.